Пошук статті
Кількість користувачів
Сьогодні : 6
За місяць : 790
Кількість
статей : 978
А
Б
В
Г
Д
Е
Є
Ж
З
И
І
Й
Ї
К
Л
М
Н
О
П
Р
С
Т
У
Ф
Х
Ц
Ч
Ш
Щ
Ю
Я
Меморіальне видання
Меморіальне видання

Меморіальне видання (англ. memorial edition; нім. Memorialausgabe; фр. melauges offerts à, від лат. memorialis – пам’ятний) міждержавний термін, що застосовується для найменування видавничої продукції, присвяченої пам’яті видатної людини – політика, полководця, підприємця, спортсмена, діяча науки, культури, техніки тощо або групи осіб, об’єднаних спільною ознакою, або в ознаменування суспільно важливих подій. Як правило, М. в. є збірниками наукових статей, мемуарів, спогадів, що готуються до певної ювілейної чи пам’ятної дати; списками осіб, які загинули на війні та ін. Приклади М. в.: багатомні «Книга пам’яті України» (охоплює всі області, АРК, міста Київ і Севастополь), «Національна книга пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 років в Україні», «Книга пам’яті і слави Волині»; за персоналіями – «Збірник пам’яті академіка Теофіла Гавриловича Яновського» (1930).

У чинному ДСТУ 3017–2015 «Інформація та документація. Видання. Основні види. Терміни та визначення понять» термін М. в. не відображений.

Синонімічними до М. в. є терміни «історико-меморіальне видання», «ілюстративно-меморіальне видання», «пам’ятне видання», а також «ювілейне видання» (з певними застереженнями).

Зворський Сергій Леонідович
Статтю створено : 04.01.2018
Останній раз редаговано : 26.01.2018