Пошук статті
Кількість користувачів
Сьогодні : 33
За місяць : 777
Кількість
статей : 982
А
Б
В
Г
Д
Е
Є
Ж
З
И
І
Й
Ї
К
Л
М
Н
О
П
Р
С
Т
У
Ф
Х
Ц
Ч
Ш
Щ
Ю
Я
Житомирська обласна бібліотека для юнацтва
Рубрики : Бібліотеки
Житомирська обласна бібліотека для юнацтва

imageЖитомирська обласна бібліотека для юнацтва – одна з найбільших книгозбірень для юнацтва в регіоні (діяла у 1979–2022 рр.), інформаційно-бібліографічний, науково-методичний і координаційний центр для бібліотек різних типів і форм власності, що обслуговують юнацтво, інформаційний центр з питань молоді, осередок її культурного дозвілля. Обслуговувала юнаків і дівчат віком від 15 до 21 року, а також учителів, вихователів, наставників, інших працівників, діяльність яких пов'язана з вихованням молоді.

Заснована в 1979 р. відповідно до Постанови обкому КПУ та рішення виконкому Житомирської обласної ради народних депутатів.

Будівля бібліотеки на вул. Котовського, 9, за свідченням архівних джерел, належала предводителю дворянства Волинської губернії Андрію Аршеневському і є пам'яткою архітектури обласного значення кінця 19 ст. У цьому приміщенні з 1945 по 1979 рр. перебувала обласна бібліотека для дітей, що згодом переїхала за адресою: вул. Пушкінська, 36.

На час заснування обласної бібліотеки для юнацтва її фонд становив 3 тис. пр. друкованих видань, якими користувалося понад 800 читачів.

Структура бібліотеки складалася лише з 3-х відділів: комплектування і обробки літератури, абонемента, читальної зали.

Станом на 01.01.2015 р. бібліотека обслуговувала 15 тис. користувачів, яким протягом року видавалося понад 326 тис. пр. видань, відвідування становили 94 515.

У структурі бібліотеки функціонували 6 відділів та 3 секторів, зокрема, відділи: комплектування та каталогізування документів; обслуговування користувачів із секторами читальної зали та абонемента; мистецтва; науково-методичний із редакційно-видавничим сектором, інформаційних технологій та електронних ресурсів; господарсько-технічного забезпечення.

Діяльність бібліотеки спрямовувалася на підвищення якості навчального процесу та сприяння самоосвіті молоді; надання кваліфікованої допомоги закладам освіти з урахуванням змін у освітніх стандартах; соціально-психологічну допомогу молоді; формування у користувачів інтересу до цінностей світової та вітчизняної культур; популяризацію книги з урахуванням інтересів, запитів, вікових, психологічних, соціальних особливостей користувачів, нових явищ і процесів, що відбуваються в молодіжній сфері; відродження української мови і культури.

При бібліотеці діяли літературно-мистецька вітальня «Від серця до серця», лекторій «Юний краєзнавець», школа правових знань «Підліток», у програмі яких відбувалися зустрічі з цікавими людьми міста, поетами, письменниками, художниками, композиторами, літературознавцями, спілкування між однолітками, освоєння комп'ютерних програм.

Як науково-методичний центр бібліотека організовувала обласні науково-практичні конференції, семінари, школи практичного навчання, брала участь у курсах підвищення кваліфікації працівників культури та мистецтва Житомирської обласної ради, розробляла методично-бібліографічні матеріали, сценарії, а також провадила соціологічні дослідження, здійснювала виїзди в районні, міські, сільські бібліотеки з наданням методичної та практичної допомоги.

З липня по кінець  2022 р. відбувався процес припинення діяльності КЗ «Обласна бібліотека для юнацтва» Житомирської обласної ради. Книгозбірня була  реорганізована шляхом її приєднання до Житомирської  обласної бібліотеки для дітей, яка від 15 грудня 2022 р. працює як Житомирська обласна бібліотека для дітей на юнацтва з офіційним найменуванням  «Обласна бібліотека для дітей та юнацтва Житомирської обласної ради» (підстава: рішення Житомирської обласної ради від 07.12.2022 № 458 «Про зміну назви та затвердження у новій редакції Статуту Обласної бібліотеки для дітей та юнацтва Житомирської обласної ради»).

Обслуговування юнацтва в області здійснюється мережею бібліотек та юнацьких структурних підрозділів. Міські бібліотеки відкриті в Новоград-Волинському та Коростишеві; при Житомирській та Бердичівській МЦБС діють спеціалізовані відділи; у п'яти районних бібліотеках та МЦБС функціонують абонементи; у 22 районних бібліотеках – кафедри. В сільських бібліотеках-філіях відкриті 854 читацькі групи для юнацтва.

 

Зображення

image
Логотип

image
Краєзнавча мандрівка «Літературно – мистецькими місцями Житомира»

image
У бібліотеці

image
Творчі заняття

Таранюк Галина Олексіївна
Статтю створено : 11.03.2015
Останній раз редаговано : 27.06.2024