Пошук статті
Кількість користувачів
Сьогодні : 16
За місяць : 195
Кількість
статей : 888
А
Б
В
Г
Д
Е
Є
Ж
З
И
І
Й
Ї
К
Л
М
Н
О
П
Р
С
Т
У
Ф
Х
Ц
Ч
Ш
Щ
Ю
Я
Артвиставка
Артвиставка

   

Артвиставка – публічний, переважно тимчасовий (на відміну від музейної експозиції) показ творів образотворчого мистецтва (живопис, графіка, декоративно-ужиткове мистецтво тощо) з  метою формування ідейних переконань, естетичного виховання громадян, наочної популяризації художньої спадщини та сучасного мистецтва. Різновидами А.-в. є художні виставки, фотовиставки.

А.-в. – складова виставкової діяльності бібліотеки, виокремлений мистецький простір у бібліотеці для зустрічей і спілкування з творчими особистостями, змістовного дозвілля, отримання естетичного задоволення, позитивних емоцій для відвідувачів. А.-в. у бібліотеках набули поширення в другій половині 20 ст., а масового характеру – на рубежі 1990–2000-х рр., одночасно з трансформацією бібліотек від інформаційних установ до центрів місцевих громад.

За складом учасників А.-в. можуть бути персональними (коли експонуються твори одного митця) та груповими. Розрізняють  також тематичні А.-в., коли добір експонатів спрямований на висвітлення певної мистецької, науково-технічної чи суспільно-політичної теми, жанрові (історичні, портретні, пейзажні та ін.). Авторами виставлених творів можуть бути як професійні митці, так і аматори.

Експозиції А.-в. можуть тематично поєднуватися з книжковими виставками, бібліотечними презентаціями, іншими культурно-просвітницькими  заходами і слугувати ілюстративним доповненням до них. Із запровадженням інформаційно-комунікаційних технологій набувають поширення й електронні А.-в., представлені на веб-сайтах бібліотек.

В організації роботи А.-в. обов’язковим є анонсування майбутнього заходу та інформування про нього громадськості (прес-анонс, афіші, оголошення, запрошення, повідомлення на сайті бібліотеки, в ЗМІ). Дієвим засобом привернення уваги громадян до експозиції, її своєрідною рекламою є продумана презентація А.-в. за участю представників ЗМІ.

 

 

 

Зображення

 

image
Виставка живопису Георгія Сергєєва «Золото осені» (До 70-річчя автора)
 
image
Виставка каліграфічного плаката «МАЙСТЕР ГОСТРОГО СЛОВА»
image
Виставка творів народних майстрів України

Мазаєва Ольга Володимирівна
Статтю створено : 23.06.2014
Останній раз редаговано : 22.12.2020