Пошук статті
Кількість користувачів
Сьогодні : 27
За місяць : 1686
Кількість
статей : 789
А
Б
В
Г
Д
Е
Є
Ж
З
И
І
Й
Ї
К
Л
М
Н
О
П
Р
С
Т
У
Ф
Х
Ц
Ч
Ш
Щ
Ю
Я
Сумське вище училище мистецтв і культури ім. Д. С. Бортнянського
Сумське вище училище мистецтв і культури ім. Д. С. Бортнянського

image

Сумське вище училище мистецтв і культури ім. Д. С. Бортнянського – заклад фахової передвищої освіти. Готує фахівців різного профілю для галузі культури і мистецтв за п’ятьма напрямами, у т. ч. за спеціальністю 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» за кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст». Перебуває у комунальній формі власності. Підпорядковується Управлінню культури Сумської  обласної державної адміністрації.

Засноване у 1966 р. як культурно-освітнє училище, що включало й бібліотечне відділення, згодом – училище культури, яке функціонувало на території с. Кияниця Сумського району у приміщенні колишнього палацу цукрозаводчика І. Харитоненка, згодом садиби Ліщинських. У 1997 р. на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 29 травня 1997 р. за № 526 відбулося об’єднання училища культури та Сумського музичного училища ім. Д. С. Бортнянського (ім’я композитора закладу присвоєно у 1985 р.) в єдиний навчальний заклад зі збереженням обох навчальних корпусів.

Викладачами бібліотечних дисциплін тривалий час працювали Л. Васильченко, Т. Васильченко, Н. Восмерик, Л. Івахненко, Л. Лисенко, І. Сотникова, Л. Таран, Н. Удовенко, В. Чернега та ін. Нині провідними викладачами бібліотечних дисциплін є випускниці училища, О. Бегменко, А. Кратенко. Базами навчання і виробничої практики є кращі бібліотеки Сумщини. Навчання майбутніх бібліотекарів здійснюється за денною і заочною формами, тривалість навчання становить, відповідно, 2 роки 10 місяців і 1 рік 10 місяців. Щороку училище випускає 6–10 бібліотекарів денної форми навчання та 10–15 заочної.

За 50 років в училищі підготовлено більше 4 тисяч бібліотечних фахівців. Вони складають понад 90% бібліотекарів Сумщини, серед яких директори книгозбірень, методисти, заслужені працівники культури України: Г. Комликова (канд. іст. наук, директор Наукової бібліотеки Сумського національного аграрного університету), Н. Подоляка (канд. наук із соціальних комунікацій, старший викладач кафедри журналістики та філології Сумського державного університету), Н. Демиденко (канд. іст. наук, старший науковий співробітник, завідувач кафедри Харківського національного університету внутрішніх справ), Т. Гула (директор Сумської ЦБС), О. Левченко (директор Липоводолинської ЦБС) та ін.

Бібліотечно-інформаційний комплекс училища нараховує понад 70 тис. видань, 2 читальні зали на 20 та 30 місць, сучасне технічне обладнання. На базі училища діє обласне методичне об’єднання завідувачів бібліотек ВНЗ І–ІІ рівнів акредитації.

 

image

 

 

 

 

Адреса училища: 40030,

м. Суми, вул. Гагаріна, 18.

www.svumik.sumy.ua

 

 

 

 

 

Джерела

Сапухіна Л. П. Суми : путівник. – 2-е вид., переробл. і допов. – Харків : Прапор, 1984. – С. 69;

Макарова В. А. Сумщина в долях трьох геніїв / В. А. Макарова, Л. А. Макарова, В. К. Шейко. – Суми, Київ : ВД «Фолігрант», 2014. – С. 7–14.

Бегменко Олена Миколаївна
Сотникова Ірина Василівна
Статтю створено : 15.12.2017
Останній раз редаговано : 04.07.2018