Пошук статті
Кількість користувачів
Сьогодні : 8
За місяць : 339
Кількість
статей : 719
А
Б
В
Г
Д
Е
Є
Ж
З
И
І
Й
Ї
К
Л
М
Н
О
П
Р
С
Т
У
Ф
Х
Ц
Ч
Ш
Щ
Ю
Я
Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К.А.Тімірязєва
Рубрики : Бібліотеки
Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К.А.Тімірязєва

imageВінницька ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва  – одна з найбільших книгозбірень області, інформаційний, культурно-просвітницький, науково-методичний, координаційний центр для бібліотек різник видів і форм власності регіону, головне книгосховище та депозитарій краєзнавчої літератури Вінниччини. Бібліотека розташована в центральній частині міста, в споруді, що є пам’яткою архітектури місцевого значення.

1889 р. за ініціативи місцевого вчителя І. Я. Рубінштейна було запропоновано відкрити загальнодоступну читальню. Зокрема, говорилося, що міська Дума повинна потурбуватися про відкриття бібліотеки, «…так как не о едином хлебе жив будет человек». Місцева влада розглянула цю пропозицію (в обговоренні брав участь гласний Думи – письменник М. М. Коцюбинський) і відхилила її як передчасну через відсутність для відкриття читальні належних умов. Через 13 років міська Дума, прагнучі вшанувати пам’ять М. В. Гоголя, до 50-річчя від дня смерті письменника, на засіданні 20 лютого 1902 р. вирішила «закласти початок Вінницькій публічній бібліотеці ім. Гоголя». Проект бібліотеки підготував вінницький архітектор Г. Г. Артинов. У пояснювальній записці він відмічав, що за зразок брав американські бібліотеки, з точки зору «найкращих засобів зберігання книжкових скарбниць і надання публіці можливості вільно користуватись ними». У травні 1904 р. розпочато будівництво приміщення міської публічної бібліотеки. Архітектор спроектував ошатну одноповерхову споруду, в якій мали розміститися дві читальні, книгосховище, помешкання бібліотекарки. Виконання будівельних робіт було покладено на підрядчиків Ш. Немировського та Л. Печерського (пізніше передав справи М. Неєру). Кошторис на будівництво та обладнання склав 14 797 крб. 92 коп. Міська Дума надсилала у видавництва і бібліотеки Петербурга, Москви, Києва, Одеси замовлення на літературу для майбутньої книгозбірні. Одночасно розглядалися пропозиції власників великих приватних бібліотек. 7 лютого 1906 р. члени Розпорядчого комітету прийняли від будівельників новозбудоване приміщення. Упродовж наступного року здійснювалося облаштування бібліотеки. Першим бібліотекарем новоствореної книгозбірні була дворянка К. С. Вознесенська, яка працювала тут до травня 1921 р. Наприкінці 1906 р. подільський губернатор затвердив «Правила користування книгами та періодичними виданнями з Вінницької міської публічної бібліотеки імені Гоголя». Міська Дума замовила для бібліотеки спиртові лампи з Москви, годинник з Петербурга, ікони просвітителів Кирила і Мефодія, а також Нестора Літописця та гіпсове погруддя М. В. Гоголя  з Києва. Місцевий палітурник П. Завельбанд поновив обгортки бібліотечних книг зі спеціальним тисненням «ВМГБ» (Вінницька міська Гоголівська бібліотека), а живописець Б. Буріхсон виготовив вивіску.

image
Міська Гоголівська бібліотека (1907)
Фонд книгозбірні складав 6 423 примірники книг і 41 періодичне видання. 2(15) лютого 1907 р. відбулося відкриття бібліотеки. 1908 р. К. С. Вознесенська підготувала перший звіт про діяльність бібліотеки. 1909 р. вийшов друком «Каталогъ книгъ Винницкой Городской Библіотеки въ память Н. В. Гоголя», на видання якого було виділено кошти в сумі 800 крб. Це був перелік 6 тис. книг, наявних на той час у бібліотеці. Один примірник каталогу та частина видань, вміщених у ньому, зберігається у фонді відділу рідкісних і цінних видань донині. 1923 р. Гоголівська бібліотека стає центральною міською (пізніше – центральною окружною). До її фондів надходять книги і періодичні видання з розформованих навчальних закладів, націоналізованих приватних зібрань. При бібліотеці створюються гуртки ліквідації неписьменності, різноманітні курси і лекторії, літературні об’єднання. Вона організовує пересувки на підприємствах і в селах, надає методичну допомогу бібліотекам міста й краю. 1923 р. бібліотеці присвоюється ім’я К. А. Тімірязєва (на відзначення 80-річчя від дня народження ученого-природознавця). Цього ж року було організовано дитячий відділ на чолі з Г. А. Вінер, на базі якого 1927 р. започатковано майбутню обласну бібліотеку для дітей ім. І. Я. Франка. 1926 р. створено літературне об’єднання, яке організовувало зустрічі з відомими письменниками. До 20-ї річниці утворення бібліотеки видано друкарським способом її  «Відчит…». З 1930 р. до складу бібліотеки включено науковий відділ, створений на базі ліквідованої Вінницької філії Всенародної бібліотеки ВУАН у Мурах (це давній чернечий комплекс на території міста, історична пам'ятка Вінниці). Фонд бібліотеки поповнився рідкісними виданнями, зокрема з україніки та краєзнавства, зібраними свого часу В. Д. Отамановським та іншими членами Кабінету виучування Поділля. У 1934 р. бібліотеці ім. К. А. Тімірязєва надано статус обласної. 1936 р. вона отримала 3-поверхове приміщення (докорінно перебудоване старе і добудоване нове було визнано пам’яткою архітектури місцевого значення). 1940 р. у книгозбірні працювало 57 бібліотечних фахівців. Її фондом, що нараховував понад 400 тис. видань, користувалося 15 779 читачів.

З початком німецько-фашистської окупації гітлерівці розмістили в приміщенні бібліотеки фельдкомендатуру. Фашисти знищили каталоги, картотеки, інші облікові документи й більшу частину фонду. У 1943 р. за розпорядженням міського голови О. О. Савостьянова до Кракова вивезено понад 600 прим. журналів науково-технічного та природничого профілю, а також інших цінних видань. Напередодні визволення Вінниці було вивезено понад 4 тис. цінних книг з природничих і хімічних наук. Загалом за роки окупації знищено більше 300 тис. книг. Бібліотечне обслуговування мешканців міста здійснював відділ у Мурах. Працівники Тімірязєвки брали участь у вінницькому підпіллі. Як герой загинула у фашистському гестапо співробітниця бібліотеки, член підпільної організації І. В. Бевза Наталя Медвідь. Н. А. Борщевська, ризикуючи власним життям, зберегла в підземних сховищах Мурів цінні видання. Залишаючи Вінницю 18 березня 1944 р., окупанти спалили основне приміщення бібліотеки. Загальний збиток склав 2 млн. 158 тис. крб. Після визволення міста Тімірязєвка ще довгий час залишалася в Мурах, переживаючи післявоєнну розруху та спустошення. Фонди книгозбірні поповнювалися надходженнями з Держлітфонду і бібліотек країни (загалом отримано 84 тис. прим.). У 1944–1949 рр. вона одержувала обов’язковий безкоштовний примірник усіх цінних видань. З 1952 р., коли бібліотеку очолив Герой Радянського Союзу І. М. Філіповський, розпочалася її відбудова і реконструкція. Продовжувалася ця робота до 1955 р. У нових умовах колектив розгорнув активну культурно-просвітницьку діяльність. Було започатковано видання бібліографічного покажчика «Література про Вінницьку область» (1957) і календаря «Знаменні і пам’ятні дати Вінниччини» (1962), відкрито бібліотечний університет «Книга і суспільство» (1961). У 1966 р. бібліотека отримала статус наукової, а в 1977 р. – віднесена до І групи з оплати праці. Зросли вимоги до змісту та якості обслуговування читачів. Однією з перших Тімірязєвка започаткувала відкритий доступ до фонду, запровадила нову систему бібліотечно-бібліографічної класифікації (ББК). Після отримання статусу наукової було створено галузеві відділи: літератури з питань сільського господарства, техніки, мистецтв, краєзнавства, згодом рідкісних і цінних видань, літератури іноземними мовами, гуманітарних наук (з сектором журнальної періодики), сектор газетної періодики. 1989 р. до бібліотеки почав надходити Всесоюзний обов’язковий примірник книг. У 1990 р. місцева влада виділила бібліотеці додаткове приміщення в адміністративній будівлі (по вул. Соборній, 70), де було відкрито філію. На сьогодні там розташовані відділи мистецтв, економіки і аграрного виробництва, документів іноземними мовами з інформаційно-ресурсним центром «Вікно в Америку», сектор правової інформації, регіональний тренінговий центр (РТЦ).

У 2012 р. відповідно до Типової затверджено нову структуру ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, яка включає 27 відділів і секторів.

image
Відділ рідкісних і цінних видань

image
Сектор журнальної періодики

image
Відділ літератури та інформації з питань економіки та права

image
Відділ наукової інформації та бібліографії

Загальний обсяг фонду Тімірязєвки на 01.01.2015 р. складає 969,5 тис. документів більш ніж 40-а мовами світу на різних носіях інформації, в т. ч. налічує понад 539,7 тис. книг, 419,6 тис. журналів і газет, 7,8 тис. аудіовізуальних матеріалів, 2,3 тис. електронних видань та ін. Щорічна передплата українських і російських газет та журналів здійснюється в межах 800 назв. Бібліотека отримує обов’язковий місцевий примірник усіх видань.

Фонд рідкісних і цінних видань, яким опікується спеціальний відділ, створений 2000 р., на початок 2015 р. нараховує 36,5 тис. прим. універсальних за змістом та різноманітних за мовними ознаками, типами, видами та технікою відтворення документів: книги, брошури, видання, що продовжуються, журнали, нотні видання, альбоми. Тут зберігаються видання українською, російською, англійською, німецькою, польською, французькою, латинською та іншими мовами. Українські книги складають приблизно 5 тис. прим. Хронологічні рамки становлять від ХV до ХХІ ст. Це – інкунабула (1492) і палеотипи, альдіни, ельзевіри, плантени, книги кирилівським шрифтом ХVІ–ХVІІІ ст., гражданського друку ХVІІІ – початку ХІХ ст., прижиттєві видання відомих українських, російських письменників, діячів науки, культури, мистецтв, рідкісні періодичні видання, є книги з автографами і екслібрисами, сучасні факсимільні і репринтні, малотиражні видання, взірці поліграфічного та палітурного мистецтва, мініатюрні книги, «Кобзар» Т. Шевченка (1860), журнал «Основа» (1861–1867). Основну частину надходжень останніх років складають нові, сучасні видання. Серед них – номерні екземпляри колекційних видань харківського видавництва «Фоліо», наклад яких обмежився 100 примірниками: «Біблія» у перекладі І. Левицького, П. Куліша та І. Пулюя, «Fata morgana» М. Коцюбинського.  

У бібліотеці створено систему каталогів і картотек, а саме: генеральний і читацький абеткові та систематичний каталоги, систематична картотека статей. Створені власні інформаційні продукти, зокрема електронний каталог. Обсяг власних бібліографічних баз даних на початок 2015 р. складає 938,1 тис. записів, з них в електронному каталозі – 168,3 тис. Продовжується співробітництво зі створення Центрально-українського кооперативного каталогу (ЦУКК) та регіонального кооперативного каталогу (РКК). Створені і поповнюються електронні бази даних краєзнавчого характеру: «Література про Вінницьку область», «В. Стус», «Бібліотека», «Календар знаменних дат», «Козацтво на Вінниччині», «Голодомор», «Вінниччина в роки Другої світової війни», «Лядівський монастир», «Коцюбинський та Вінниччина», «Шевченко і Вінниччина», «Персоналії», «Вінничани – учасники Революції гідності та АТО», електронна повнотекстова бібліотека «Наші видання» та «Літературна Вінниччина».

На 01.01.2015 р. кількість користувачів за ЄРК становить 16,2 тис., обслужених всіма підрозділами – 41,6 тис., видача документів – 774,2 тис. прим., відвідувань – 328,9 тис., з них 179,0 тис. звернень на веб-сайт. Традиційними є акції з реклами бібліотеки, її інформаційних ресурсів і послуг та залучення нових користувачів. Це – Дні відкритих дверей, флешмоби, акція «Бібліотека виходить у місто», відеоролики про бібліотеку. Обласна книгозбірня проводить творчі акції, найвагоміші з них – традиційні Стусівські читання, свята до Міжнародного дня рідної мови, Дня української писемності та мови, презентації нових книг. Діють клуби і об’єднання за інтересами – «Птах душі», «Дослідник краю», «Садівник», кіноклуб «Х Муза», «Феміда», «Я + Ти = Ми», «Твій бізнес від А до Я», Театр книги «Прочитання», центр «Право», гуртки спілкування англійською, польською, німецькою мовами. Експонуються художні виставки місцевих митців та представників інших регіонів України. У полі зору бібліотеки – люди з особливими потребами. За двосторонніми договорами заклад співпрацює з центрами та громадськими організаціями, які опікуються інвалідами.

image
«Стусівські читання» 2015 р.

image
Проект «Класичний четвер. 10 кращих книг» Театру книги «Прочитання»

image
Засідання клубу «Х Муза»

image
Виїзне заняття клубу «Садівник» на базі фермерського господарства «Сади Донченка»

Наукова діяльність здійснюється шляхом організації регіональних досліджень, проведення міжнародних та участі у всеукраїнських науково-практичних конференціях, підготовки і видання наукових, аналітичних та бібліографічних посібників. Відділ рідкісних і цінних видань здійснює історико-книгознавчі дослідження.

Результати досліджень знаходять відображення в базі даних «Рідкісна та цінна книга», книгознавчому альманасі «Подільський книжник» (1–6 вип., 2009–2014 рр.), а також окремих виданнях.

2007 р. бібліотека відзначила своє 100-річчя. Було проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Бібліотека в контексті світової культури, науки, інформації», матеріали якої опубліковані в збірнику. Вийшла друком монографія з історії книгозбірні «Вінницька ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва в контексті історії та інноваційному поступі сьогодення». Проведено міжнародні краєзнавчі науково-практичні конференції: «Краєзнавство в системі розвитку духовності і культури регіону (2008), «Краєзнавство: історичний досвід та перспективи розвитку» (2010), «Роль краєзнавства в соціально-політичному і культурному розвитку регіону» (2012), матеріали яких видані друкованим способом та представлені в електронному вигляді. У жовтні 2014 р. відбулася ІV Міжнародна науково-практична конференція «Усна історія як важлива складова краєзнавчої діяльності».

Науково-методичне забезпечення проводиться за такими напрямами – аналітична, консультативна робота, допомога в проектній діяльності, сприяння зростанню професійного рівня бібліотечного персоналу. Здійснюється щорічний аналіз діяльності бібліотек Вінниччини, який подається у виданні «Статистичний експрес … рр.». Проведено дослідження «Молоді бібліотечні працівники Вінниччини» (2009), паспортизацію бібліотек області (2011, 2014), дослідження усної історії публічними бібліотеками області (2013). Організовуються школи керівника для директорів центральних районних (міських) бібліотек, засідання клубу ділових зустрічей методистів області, виїзні творчі майданчики для сільських бібліотекарів та виїзні дні інформації екологічного спрямування. Відбулися обласні бібліотечні форуми у 2011 та 2013 рр. Проводяться щорічні професійні конкурси, серед них: «Світло провінції» (2012), «Бібліопрояв» (2013), до 200-річчя Т. Г. Шевченка (2014), «Видимі історії про книги» (конкурс буктрейлерів, 2014).

Впроваджено в діяльність бібліотеки автоматизовану бібліотечно-інформаційну систему ІРБІС, завдяки чому автоматизовано процеси каталогізації і систематизації творів друку, реєстрації та обліку читачів, створюються електронні бази даних, користувачі отримують пластикові читацькі квитки.

Здійснюється групове та індивідуальне інформаційне обслуговування  користувачів, установ, організацій. Розвиваються віртуальні сервіси для віддалених користувачів. З 2003 р. впроваджено послугу «Віртуальна довідка». Щорічно проводяться Місячники популяризації екологічних знань, Дні інформації, Дні фахівця, Дні бібліографії, готуються і представляються на веб-сайті бібліотеки бібліографічні списки, бібліографічні покажчики та щомісячне електронне видання «Хроніка культурного життя Вінниччини» (з 2013).

Традиційно фахівцями бібліотеки готуються і видаються краєзнавчі бібліографічні науково-допоміжні, рекомендаційні, біобібліографічні і персональні посібники із серій: «Наші видатні земляки» (з початку 80-х рр.), «Творчі імена Вінниччини» (з 2010), «Письменники Вінниччини» (з 2011), «Діячі культури і мистецтв краю» (з 2012). Усі вони представлені в електронному вигляді на веб-сайті бібліотеки в розділі «Наші видання». З 1957 р. виходив щорічний бібліографічний покажчик «Література про Вінницьку область» (до 2000 року включно; після 2001 р. створено однойменну ЕБД), календар «Знаменні і пам’ятні дати Вінниччини» (з 1962). Видання останнього періоду – «Постать Василя Стуса над плином часу»: до 70-річчя від дня народження (2008), «Світ правди і краси Михайла Стельмаха»: до 100-річчя від дня народження (2012), «Талант бути собою»: (до ювілею поетеси Н. Ю. Гнатюк) (2012), «Т. Г. Шевченко і Вінниччина» : до 200-річчя від дня народження (2013), «Павло Іванович Муравський – легенда українського хорового співу» ( до 100-річчя від дня народження Героя України; 2014) та ін. У серії «Діячі культури і мистецтв краю» побачив світ збірник матеріалів «Відданий бібліотечній справі» (до 75-річчя від дня народження А. Й. Лучка). Серед тематичних бібліографічних покажчиків – «Трагедія голодомору на Вінниччині. 1932–1933 рр.» (2003), «Вінницький період української державності: до 90-річчя перебування Директорії УНР у Вінниці» (2009), «Кабінет виучування Поділля – яскрава сторінка краєзнавчого руху на Вінниччині (1924–1930)» (2011), «Книги з бібліотеки Вінницької «Просвіти» (1917–1920 рр.) у фонді Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва» (2012), «Стародруки XVI ст. у фонді відділу рідкісних і цінних видань Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва : ілюстр. каталог» (2012), І–V випуски альманаху «Подільський книжник» та ін. Довідкові видання – «Вінниччина бібліотечна» (2003), «Інформаційний ресурс бібліотеки. Інновації. Суспільство» (2004).

Проектна діяльність розпочалася у 1996 р., коли бібліотека виграла свій перший грант від фонду «Євразія», започатковано автоматизацію бібліотечно-бібліографічних процесів та входження у Світову мережу.

2001 р. бібліотека здобула перемогу в конкурсі проектів «Інтернет для читачів публічних бібліотек “LEAP”», відкрито Інтернет-центр. Цього ж року відбувся інформаційний ярмарок «Сучасна Британія».

2002 р. ОУНБ виграла грант на реалізацію проекту «Електронне урядування ГДМУ» (громадський доступ до місцевого уряду) від Міжнародного фонду «Відродження», а також за сприяння Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні, у бібліотеці при відділі літератури іноземними мовами відкрито Інформаційний центр «Вікно в Америку».

2006 р. – за підтримки МФ «Відродження» в рамках проекту «Європейське місто Вінниця прямує до Європи» – відкрито Центр європейської інформації.

З 2008 р. бібліотека входить до складу Мережі Пунктів Доступу Громадян до офіційної інформації органів державної влади (ПДГ).

У червні 2010 р. відкрито Регіональний тренінговий центр (РТЦ) у рамках реалізації проектів Міжнародної програми «Бібліоміст». Реалізовано проекти – «Організація РТЦ», «Послуги Вінницької ОУНБ: вивчення, аналіз та пропозиції», «Вчимося створювати гармонію і успіх», «Публічні бібліотеки – мости до е-урядування». На базі РТЦ проводяться тренінги для бібліотечних працівників області та користувачів бібліотеки.

У 2012 р. бібліотека виграла конкурс програми «Бібліоміст» з проектом «Вчимося створювати гармонію і успіх» як «Навчально-інноваційна бібліотека-2011». Упродовж дії проекту (2011–2014 рр.) проведено тренінг «Дизайн бібліотеки: пошук свого образу» для бібліотечних працівників у 11 регіонах України та видано навчальний посібник «Бібліотечний дизайн: історія, розвиток, майбутнє».

З травня 2012 р. за підтримки Генерального Консульства Республіки Польща в м. Вінниця при відділі документів іноземними мовами розпочав роботу Центр польської літератури та інформації.

За фінансової підтримки програми «Бібліоміст» 2013 р. було проведено міжрегіональний ярмарок «Бібліотечні інновації для громад: створюємо майбутнє», який проходив за участю представників 5 областей.

За підтримки Посольства США в Україні у 2013 р. реалізовано соціальний проект «Нові обрії: розширення мережі користувачів» – встановлення ліфтової платформи у філії бібліотеки (вул. Соборна, 70) для надання безперешкодного доступу користувачам з особливими потребами до інформації та літератури іноземними мовами, ЕБД та сприяння у вивченні ними іноземних мов.

image
Тренінг для учасників Університету Третього віку

image
Тренінг для користувачів

image
Інформаційний центр «Вікно в Америку»

image
Дитячий куточок у відділі документів іноземними мовами

 

Упродовж 2013–2014 рр. для дітей віком від 2 до 12 років здійснюється проект – дитячий майданчик «Створення інформаційного простору для дітей в Інформаційному Центрі “Вікно в Америку”».

З 2014 р. – участь у реалізації проектів «Бібліотеки і виборчий процес: навчаємо бібліотекарів і виборців реалізації конституційних прав» та «Бібліотеки як центри підтримки громад в умовах воєнної загрози: особливості та потреби організації надання послуг внутрішньо переміщеним особам (ВПО)».

Інтенсивне впровадження нових інформаційних технологій розпочалося з 2000 р: створено веб-сторінку «Соціально-економічний портрет регіону», започатковано електронний каталог (АБІС ІРБІС), регіональний сайт «Вінниччина: інформаційний портрет регіону ВІННІПР-2000». Бібліотека представляє свої краєзнавчі продукти на веб-порталі та веб-сайті. Повні тексти краєзнавчих документів подано в рубриках «Твори письменників Вінниччини», «З фондів рідкісних і цінних видань», «Літературна Вінниччина», які складають основу краєзнавчої електронної колекції документів. Парк комп’ютерних машин бібліотеки на початок 2015 р. становить 146 одиниць, 108 з яких підключені до Інтернету. У бібліотеці діє зона Wi-Fi. Інтернет-ресурси бібліотеки: офіційний сайт  (з 1998), електронний каталог, Вінницький інформаційний портал (з 2000) та бібліотечні блоги. Бібліотека представлена в соціальних мережах, зокрема у Фейсбук.

На 01.01.2015 р. штат закладу налічує 136 чоловік. Бібліотечних працівників 98, з них 89 мають вищу освіту, 57 – вищу спеціальну, 9 – базову вищу, 8 – базову вищу спеціальну. Більше половини співробітників мають стаж бібліотечної роботи понад 20 років, третина – складає молодь до 35 років. Проводиться робота з резервом на заміщення керівних посад, діє трирівнева система підвищення кваліфікації. Усього за історію бібліотеки п’ять працівників були удостоєні звання «Заслужений працівник культури», зокрема: Лучко А. Й. (1967), Циганюк В. Ф. (1986), Цимбалюк П. І. (2004), Авраменко Г. М. (2007), Морозова Н. І. (2012). Багато співробітників нагороджені орденами, медалями, почесними відзнаками Міністерства культури України, грамотами і подяками державних та громадських організацій. Вагомий внесок у розвиток бібліотеки зробили такі працівники: Філіповський І. М. (колишній директор бібліотеки, Герой Радянського Союзу), Смагло Г. К. (колишній заступник директора бібліотеки, кавалер двох орденів Слави), Барашивець Н. М., Бірюкова Т. Й., Борачук Є. І., Буднік Л. С., Гаврилюк Н. Ю., Генераленко Л. І., Дьяконова Р. І., Зубалєй Л. В., Івахова С. Г., Костюкова І. І., Кудінова Б. Х., Лучко В. В., Маковійчук Є. М., Морозова Л. Д., Подруцька Г. Г., Ревус А. П., Романченко Л. В., Слюсарчук М. М., Спиця М. Г., Талеснік Т. М., Тимощук Л. М., Філіповська С. Г. та ін.

З липня 2018 р. очолює  бібліотеку Л. Сеник.

Адреса бібліотеки: 21050 м. Вінниця, вул. Соборна, 73

тел.: (0432) 56-27-92

тел./ф.: (0432) 67-03-41

інформаційна лінія бібліотеки 500092

http: //www.library.vn.ua

https://www.facebook.com/Timiryazevka/

 

 

 

Джерела

 

Цимбалюк П. І. Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва // Енцикл. сучас. України, Т. 4 (В-Вог). – К., 2005. – С. 561–562;

Бібліотека в контексті світової культури, науки, інформації : матеріали Всеукр. наук.-практ. конф. / Упр. культури і туризму Вінниц. облдержадмін., Вінниц. ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва. – Вінниця, 2007. – 208 с.;

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва в контексті історії та інноваційному поступі сьогодення : монографія / Упр. культури і туризму Вінниц. облдержадмін., Вінниц. ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва ; авт. проекту В. Ф. Циганюк ; авт. кол.: Г. М. Авраменко, Т. В. Герасимова, І. М. Журавлівський та ін. ; упоряд. тексту: М. Г. Спиця, О. І. Кізян, Н. І. Морозова; відп. за вип. Н. І. Морозова. – Вінниця : Меркьюрі-Поділля, 2007. –  312 с. : фото, арх. док. – (Віковому ювілею Бібліотеки присвячується);

Литвин, М. Бібліотечний майстер-клас : [на базі б-ки відбулася Всеукр. наук.-практ. конф. «Бібліотека в контексті світової культури, науки, інформації». Бесіда із дир. Н. І. Морозовою] / М. Литвин // Культура і життя. – 2007. – 11 лип. – С. 2; 

«Світло землі Подільської…» : ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва в публікаціях (1907–2007) : бібліогр. покажч. / уклад. О. С. Михайлюк ; ред. М. Г. Спиця ; відп. за вип. Н. І. Морозова ; Упр. культури і туризму Вінниц. облдержадмін., Вінниц. ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва. – Вінниця : Меркьюрі-Поділля, 2007. – 88 с.;

Столітній шлях Бібліотеки у її виданнях : бібліогр. покажч. / уклад.: Г. М. Авраменко, О. М. Панчук; ред. М. Г. Спиця ; відп. за вип. Н. І. Морозова ; Упр. культури і туризму Вінниц. облдержадмін., Вінниц. ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва. – Вінниця : Меркьюрі-Поділля, 2007. – 112 с. – (Віковому ювілею Вінниц. ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва присвячується);

Бібліотечний дизайн: історія, розвиток, майбутнє : навч. посіб. / Упр. культури і туризму Вінниц. облдержадмін., ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, ГО «Асоц. б-к Вінниччини» ; уклад. Н. І. Морозова [та ін.]. – Вінниця : ПП Балюк І. Б., 2014. – 116 с.;

 

________________

 

Всесвіт. Книга. Ми / Вінниц. ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва; над фільмом працювали : Л. Червона, І. Міхеєв, К. Кирилюк; гол. консультант Н. Морозова. – Електрон. відеодані (8 файлів : 2698838016 байт). – Вінниця : Вінниц. ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, 2008. – 1 електрон. оптич. диск (DVD-R) : кол. ; в контейнері 14х12,5. – Систем. вимоги : Pentium-II ; 128Mb RAM ; Windows 95/98/NT. – Назва з контейнера;

Вінницька ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва у власних виданнях та публікаціях (2007–2012) : бібліогр. покажч. / уклад.: О. Ю. Антонюк, Г. А. Біловус; упоряд. П. І. Цимбалюк; вступ. ст. Н. І. Морозова; ред. М. Г. Спиця ; Упр. культури і туризму Вінниц. облдержадмін., Вінниц. ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва ; відп. за вип. Н. І. Морозова. – Електрон. текст. дані. – Вінниця : Вінниц. ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, 2013.   

 

Морозова Наталія Іванівна
Статтю створено : 21.01.2016
Останній раз редаговано : 19.12.2018