Пошук статті
Кількість користувачів
Сьогодні : 26
За місяць : 1356
Кількість
статей : 786
А
Б
В
Г
Д
Е
Є
Ж
З
И
І
Й
Ї
К
Л
М
Н
О
П
Р
С
Т
У
Ф
Х
Ц
Ч
Ш
Щ
Ю
Я
Бібліосвіт
Бібліосвіт

image«Бібліосвіт» – інформаційний вісник. Виходить 4 рази на рік. Заснований Державною бібліотекою України для юнацтва у 1998 р. Мова видання українська. Є продовженням бюлетеня ДБУ для юнацтва «Бібліотеки України – юнацтву. Досвід. Проблеми. Перспективи» (створений в 1991 р., вийшло друком 13 випусків).

Основна тематика – інноваційний досвід бібліотечно-інформаційного обслуговування юнацтва в Україні та за кордоном; духовне, правове, моральне, екологічне виховання, соціалізація, результати соціологічних досліджень, просування читання, бібліографічна робота тощо.

Над створенням вісника працювали : В. Бурбан, А. Зубар, Р. Ткаченко, В. Кучерява, Р. Чудновський, О. Остистий; згодом функцію методичного керівництва вісником перебрали на себе Н. Кикоть та Т. Сопова. Склад редколегії змінювався, до нього в різні періоди входили Т. Якушко, Є. Коршунова, Ю. Ворона, К. Тишкевич, С. Чачко, О. Виноградова. Головою редакційної колегії з 2002 р. є директор ДБУ для юнацтва, кандидат педагогічних наук, доцент Г. Саприкін.

З 2003 р. вісник виходить 4 рази на рік (щоквартально). Правилом стає випуск номерів, присвячених окремим бібліотекам для юнацтва.

З 2004 р. відбувається осучаснення інформаційного вісника, зокрема змінюється відповідно до стандартів його художньо-технічне оформлення, дизайнерський вигляд, тематичне наповнення.

Серед дописувачів  «Бібліосвіту» – фахівці Національної історичної бібліотеки України, Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. Сухомлинського, Міжнародного бібліотечно-інформаційного центру ім. Ярослава Мудрого (МАУП), Луганського обласного коледжу культури і мистецтв, обласних універсальних наукових бібліотек, центральних районних бібліотек, члени Української бібліотечної асоціації, Національної спілки письменників України; спеціалісти Всеукраїнської екологічної ліги, Програми «Онляндія – безпека дітей в Інтернеті» фірми «Майкрософт – Україна», Центру освітніх ІНТЕН-технологій, обласних управлінь культури тощо.

Завдяки співпраці ДБУ для юнацтва з зарубіжними колегами на його сторінках розміщуються статті з описами досвіду колег з Росії, Казахстану, Німеччини, Канади, CША, Великобританії, Швеції, Нідерландів, Франції, Єгипту.

На кінець 2014 р. у світ вийшло 52 випуски «Бібліосвіту», у яких відображено 605 публікацій.

Номери журналу представлені на сайті ДБУ для юнацтва.

Сопова Тетяна Павлівна
Статтю створено : 18.11.2015
Останній раз редаговано : 31.01.2019